Вівторок, 29.09.2020, 11:50
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | калейдоскоп методичних перлин | Реєстрація | Вхід
Меню сайта

Педагогічна преса

Ел.реєстрація

Календар

Календарь
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Наш опрос
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 42

Форма входа
Новичёк
Гості
11:50

Ми пропонуємо Вам цікаві нетрадиційні форми роботи з дітьми.

 

РОЗВИТОК КОНСТРУКТИВНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ ДІТЕЙ З ПОБУТОВИХ ПРЕДМЕТІВ

 Державна базова програма розвитку дитини визначає головну мету на­ціональної дошкільної освіти і, зок­рема, олігофренопедагогіки — створення сприятливих умов для розвитку мислен­ня дошкільнят із вадами інтелекту, для особистісного становлення і творчої самореалізації кожної дитини, формування її життєвої компетентності, розвитку в неї ціннісного ставлення до природи, культури, людей, самої себе.

Розвиток мислення дітей із порушення­ми інтелекту здійснюється в конструктив­ній діяльності, яка має вирішальний вплив на весь процес розвитку мислення в дошкіль­ному віці. Рівень розвитку конструктивної діяльності дитини значною мірою впливає на характер і зміст інших видів діяльності.

Конструктивні ігри мають неоціненне значення для розвитку мислення дітей із порушенням інтелекту. Завдяки цим іграм створюються умови для розвитку творчої сторони інтелекту. Вони розвивають увагу, просторову уяву, здатність до комбінування, вміння класифікувати й систематизувати, знаходити залежності й закономірності, ви­являти помилки й недоліки.

Під час конструювання діти використову­ють не лише конструктор, а й різний побуто­вий матеріал, використання якого розвиває наочне моделювання, істотно підвищує рі­вень розумових здібностей дитини, сприяє розвитку мислення, пам'яті, уяви. Діти охоче виконують такі завдання.

Оволодіння прийомами конструктивно­го мислення сприяє формуванню у дитини цілісної картини світу, активізує пізнаваль­ні здібності, вміння розмірковувати, вста­новлювати причиново-наслідкові зв'язки, обґрунтовувати свою думку, робити прості умовиводи.

Виконуючи дії з реальними предметами, переміщаючи їх у просторі, змінюючи їхнє функціональне призначення, дитина може перебороти статичність сприйняття. Вона усвідомлює динамічність навколишнього середовища, а головне, має змогу впливати на динаміку предмета за своїм задумом або відповідно до тих завдань, які ставить перед нею дорослий. Така ситуація безпосереднього впливу дитини на навколишні об'єкти ство­рює сприятливі умови для співвідношення між наочними та словесно-логічними фор­мами мислення.

Цілеспрямовані заняття з конструювання істотно змінюють способи орієнтування дітей у навколишньому світі, навчають визначати істотні зв'язки й відносини між об'єктами, що сприяє зростанню інтелектуальних мож­ливостей. Діти починають орієнтуватися не лише на мету, але й на способи її досягнен­ня. А це змінює їхнє відношення до завдання, змушує оцінювати власні дії, визначати дії правильні й неправильні. У дітей формується узагальнене сприйняття навколишньої дійс­ності, вони починають осмислювати свої дії, розуміти найпростіші тимчасові та причинові залежності.

Систематична корекційна робота викли­кає в дітей інтерес до навколишнього світу, спонукає до самостійного мислення. Діти перестають чекати від дорослого вирішення всіх питань, намагаються знайти відповідь самостійно.

 
«Миколая свято несе добра багато»
 
Авторський освітній проект
   Назва проекту. «Миколая свято несе добра багато».
 
   Назва організації. Дошкільний навчальний заклад компенсуючого типу № 23 (спеціальний).
 
   Керівники проекту. Вчителі-дефектологи: Лапшук Н. П., Теплова Л. О. практичний психолог Василенко Ю. Л.
 
   Анотація до проекту.
  У сучасному суспільстві матеріальні цінності домінують над духовними, тому найчастіше в дітей уявлення про любов, доброту, милосердя, справедливість недостатні. Саме тому головною метою дошкільного виховання проголошено формування всебічно розвиненої особистості зі стійкими моральними устоями. Тому проблема духовно-морального виховання в дошкільному закладі на сучасному етапі життя суспільства набуває особливої актуальності.
 
   Актуальність проекту.
   Важливими аспектами духовно-морального виховання дітей є православні традиції та свята. Дивовижне й загадкове явище української народної культури - це православні свята. У святах прихована душа народу і саме у святкові дні вона розкривається найповніше. Спеціалісти дошкільного закладу створили проект духовного - морального виховання «Миколая свято несе добра багато», який покликаний сприяти реалізації одного із пріоритетів розвитку дошкільника, як особистості – формування основ моралі та норм поведінки.
 
   Мета проекту.
   Знайомити дітей з традицією і культурою народних свят і обрядів, навчати первинним навичкам їх проведення. Формувати вміння розуміти народні свята та традиції. Розвивати у дітей навички спілкування, цілісного сприйняття світу. Продовжувати роботу над розвитком культури та виразності мови. Виховувати у дітей повагу до національної культури, звичаям, традиціям, доброзичливе відношення до сім’ї та дорослих; формувати уявлення про добро.
 
   Завдання проекту.
   Знайомити дітей зі святом Святого Миколая, з тим, як святкують його вдома, в дитсадку. Дати знання про традиційні подарункові атрибути цього свята (торбинки, чобітки, лозинки.)
   Формувати у дітей почуття доброти та любові до людей , тварин та оточуючої природи. Формувати бажання робити добро.
   Формувати розуміння сутності гарних та поганих вчинків, давати їм об’єктивну оцінку.
   Заохочувати до проявів доброти, чуйності, милосердя, співчуття, вдячності у взаєминах з однолітками. Формувати позитивні особистісні якості.
   Допомогти дітям зрозуміти дієслова, які означають душевний стан, настрій, учити доречно використовувати їх у спілкуванні.
 
 
Годинник

Дитяче РАДІО

Погода

Мини-чат
200

Поиск

Архив записей

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Друзья сайта
  • Управління освіти Прилуцької міської ради
  • Міський методичний центр
  • Міністерства освіти, науки, молоді та спорту
  • Усе про освіту
  • ЕЛЕКТРОННА РЕЄСТРАЦІЯ ДІТЕЙ


  • Copyright MyCorp © 2020
    Конструктор сайтів - uCoz
    Дизайн сделан студией ZeroParking