Вівторок, 29.09.2020, 09:52
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Консультації для батьків | Реєстрація | Вхід
Меню сайта

Педагогічна преса

Ел.реєстрація

Календар

Календарь
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Наш опрос
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 42

Форма входа
Новичёк
Гості
09:52

Новорічний маскарад     

 

Хто з нас не любить новорічні свята? Красуня-ялинка сяє всіма кольорами веселки, у повітрі літає конфетті, весело іскряться бенгальські вогні. І звичайно ж круг ялинки водять хоровод Дід Мороз, Снігуронька та безліч казкових персонажів. А стати персонажем з улюбленої казки допомагають новорічний костюм та маска. З нетерпінням чекають на свято і наші друзі — Джмелик та Нотка.

-   Я чула, - сказала дівчинка, - що від слова "маска"походить і назва костюмованого свята - маскарад.

-   Так, маски передають і характер, і настрій персонажів: добрий, злий, сумний, веселий, задерикуватий, сором'язливий, пустотливий, задумливий, пихатий, - підтримав розмову Джмелик і мимоволі почав мімікою показувати різні гримаси.

-   Яку маску одягнеш, то відповідно так і поводишся, бо уявляєш себе в іншому образі і ролі, - зауважила Нотка.

У цей час повернулися з дитячої художньої студії Книжечка і Пенз­лик, де спостерігали за приготуваннями до новорічного свята. Вони чули діалог друзів.

-   Авжеж, - підхопив розмову Пензлик, - одягніть веселу усміхнену маску і спробуйте заплакати. Вам ніхто не повірить, та й самим не захо­четься сумувати.

-   Історія маски дуже давня, - почала розповідати Книжечка. — Ще первісні люди вдягали ритуальні маски для виконання священних тан­ців та магічних заклинань, воєнні для залякування ворогів та захисту від рапіри чи меча. Стародавні майстри прагнули максимально точно відтворити зовнішність людини та передати найрізноманітніші почуття. Саме від таких масок і зародилося мистецтво скульптурного портрета. Усім відомі образні театральні маски: комедійна - весела і трагедійна — сумна. Маски і зараз вдягають на новорічні та різдвяні свята, обрядові чи культові дійства.

Книжечка охоче ділилася своїми знаннями з друзями, бо ж багато читає і багато знає!

-   Нам потрібні саме образні маски. Адже незабаром свято зустрічі Нового року і новорічний маскарад, - повідомив Пензлик. - Пропоную кожному власноруч виготовити маску, щоб передати та підкреслити у ній свої риси.

-   А я не вмію робити маски, і на карнавал завжди вдягала куплені, -засмутилася Нотка.

Пензлик заспокоїв дівчинку і пообіцяв кожному допомогти вигото­вити таку маску, яка буде відображати його власне характерне і не­повторне "Я".

Нетерплячій, жвавій і веселій Нотці, яка не має практичних нави­чок в образотворчій діяльності, посильно буде виконати загадкову площинну маску Феї

Мрійливому, поетичному Пензлику, особливо після роботи на кос­мічній станції, прийшовся до вподоби образ Звіздаря. Крім того у нього чудові навички роботи з папером.

Книжечка, за характером розсудлива, кмітлива і розумна, обрала для себе маску Лисички. Дівчинка має хороші навички роботи в техніці аплікації.

Енергійний і рішучий Джмелик бачить себе у масці Тигра— символу прийдешнього 2010 року. Але оскільки ця маска найскладніша, бо ви­конується у техніці пап'є-маше, то Пензлик запропонував йому свою допомогу.


Фея

Площинна маска

Матеріали та інструменти: ножиці, олівець, папір різних кольорів з різною поверхнею, клей ПВА, резинка, тасьма, мереживо, новорічні прикраси (дощик, конфетті, намистини, бісер, фольга тощо).

 Виготовлення маски

 1. 1.   Підберіть картон бажаного кольору.
 2. 2.   Перенесіть на аркуш картону ви­крійку маски і виріжте ножицями чи кан-целярським ножем по контуру збільше­ну викрійку маски.
 3. 3.   На рівні вух у масці зробіть отво­ри і втягніть у них резинку. Простежте, щоб вона міцно трималася на голові.
 4. 4.   Оздобте маску новорічними при­красами на свій смак.

Для цілісності костюма Феї візьміть дерев'яну паличку, обгорніть її кучеря­вим дощиком, а на кінці закріпіть спада­ючий тонкий дощик. Різнокольорове опа­хало додасть таємничості образу Феї.

 

 

 

Перенесення контурів викрійки

На аркуші накресліть сітку, як у журналі, з такою ж кількістю квадратів, але розміри їх мають бути приблизно 2 см(можна використати зошит у клітинку). Потім контури викрійки перенесіть у відповідні квадрати сітки аркуша. Можна також скористатися ксероксом і збільшити викрійку до потрібного розміру. При перенесенні контурів варто звернути увагу на те, щоб лінії на аркуші були такими ж, як і на викрійці в журналі, оскільки вони вказують на характер прорізів і надрізів. Так, жирна лінія означає наскрізні прорізи, пунктирна —надрізи з виворітного боку.

Значками "х" на викрійці позначено місця нанесення клею. Ці місця намажте клеєм і, з'єднав­ши частини з однаковими літерами, затисніть скріпками папір у місцях з'єднання.

 

Звіздар

Шапочка-ковпак

Матеріали та інструменти: ножиці, олівець, один аркуш тонкого картону А 4, папір (картон) різних ко­льорів з різною поверхнею (гладка, глянцева, окса-^вмитова), клей ПВА, резинка, пензлі, гуашеві фарби, асьма, срібляста та золотиста фольга, мереживо, но­ворічні прикраси.

 

Виготовлення ковпака

 1. На синій, фіолетовий або чорний аркуш картону юкладіть велику тарілку. Обведіть її олівцем і виріж­те по контуру.

 1. По центру отриманого кола покладіть блюдце і обведіть його.
 2. У центрі кола виріжте невеликий отвір і зробіть надрізи від нього до контурів блюдця так, щоб утво­рилися трикутники. Відігніть їх. Поля ковпака готові.
 3. На аркуші картону обраного кольору нама­люйте і виріжте півколо з діаметром 25-30 см.
 4. Згорніть півколо в конус, зсередини та ззовні закріпіть липкою стрічкою.
 5. Намажте клеєм трикутнички на полях ковпака, "одягніть" на них конус і акуратно при­тисніть.
 6. Після висихання клею, поля ковпака за­кріпіть клейкою стрічкою.
 7. Зробіть на рівні вух отвори та закрі­піть резинку.       .,
 8. Наклейте на ковпак різні за величи­ною та кольором зірки з фольги та оздобте новорічними прикраса­ми на власний смак.
                                              

Для цілісності костюма Звіз­даря на накидку чи плащ (відпо­відних кольорів — всі відтінки синього, фіолетового, чорного) при­кріпіть зірки, вирізані з фольги.


Лисичка

Об'ємна маска (паперопластика)

Матеріали та інструменти: аркуш паперу роз­міром 30x30 см, канцелярський ніж, ножиці, олі­вець, канцелярські скріпки, папір різних кольорів з різною поверхнею, клей ПВА, резинка, пензлі та гуашеві фарби, новорічні прикраси.

Виготовлення маски

 1. 1.   Виріжте ножи­цями чи канцелярсь­ким ножем по контуру збільшену викрійку.
 2. Спочатку склейте місця, позначені літе­рами А, а потім — лі­терами Б, В. Після цього склейте місця зі знаками "х", стежачи за тим, щоб папір у цьому місці набув ха­рактерного
  профілю.
 3. Щоб зробити маску міцнішою, на­клейте викрійку з над­різами на марлю чи тканину (полотно). Піс­ля просихання клею зігніть її по надрізах і склейте.
 4. На рівні вуху мас­ці зробіть отвори і втягніть у них резинку так, щоб вона міцно трималася на голові.
 5. Готову маску розфарбуйте гуаше-вими фарбами, до­бираючи відповідні кольори. Для оздоб­лення можна вико­ристати також вату, сукно, вовну тощо. Це надасть масці привабливішого і цікавішого ви­гляду.                                                                                                                                          
  Новорічний маскарад

 

Для цілісності костюма Лисички вдягніть оранжеву спідничку та закріпіть на талії пухнастий хвіст. Одяг­ніть білу блузу та рукавич­ки (білі чи оранжеві).

 

           Тигрик

Об'ємна маска (пап'є-маше)

 


 

 

Матеріали та Інструменти: борошно, сіль, олія, клаптики паперу різних кольорів, клейстер на борош­ні чи клей ПВА, цупка фольга, гострий ніж, ножиці, таця, поліетиленова плівка, старі газети, резинка, пензлі та гуашеві фарби, новорічні прикраси.

Підготовка тіста

 1.   . Змішайте чотири склянки борошна, дві склянки дрібної солі та одну столову ложку олії.
  1. Додавайте потроху води так, щоб утворилося круте тісто.
  2. Ретельно розітріть тісто в пальцях та вимісіть.

Виготовлення маски

Виготовлення маски не надто складне, але потребує часу для просушування, тому відбувається воно протягом кількох днів. Роботу почніть з ліплення форми.

 1. Цупку фольгу, що тримає форму, розмірами трохи біль­шу за обличчя щільно притисніть до обличчя так, щоб утворив­ся відбиток його верхньої частини.
  1. Зніміть і обріжте відтиск.                                                ^
  2. Поставте на тацю перевернуте блюдце і накрийте полі­етиленовою плівкою, щоб не прилипло тісто.
  3. Зробіть з тіста товстий млинець і накладіть його на блюдце відповідно до розміру і форми свого обличчя.
  4. Накладіть на тісто фольгу. Надавіть в місцях очей, щоб позначити отвори в тісті, а також натисніть там, де мають бути щічки й вушка.
  5. Приблизно за 36 годин поверхня тіста затвердіє. Змас­тіть ЇЇ вазеліном або олією і наклейте почергово 5-8 шарів га­зетного паперу.
  6. Через день зніміть висушену маску з форми. Протріть зсередини маску рукою, щоб видалити залишки тіста із за­глибин. Знову просушіть маску.
  7. Акуратно підрівняйте краї маски. Проріжте гострим но­жем отвори для очей та ніздрів. Всі краї обклейте смужками газети, щоб вони не кололися та папером кольору тигрової шерсті.
  8. Після просихання маски на рівні вух зробіть отвори і втяг­ніть у них резинку так, щоб вона міцно трималася на голові.

10.  Розфарбуйте готову маску гуашевими фарбами, добира­ючи відповідні кольори. Для оздоблення можна використати та­кож вату, хутро, сукно, вовну тощо. Це зробить маску цікавішою.

Шановні батьки бажаємо вам створити чудові маски і весело відсвяткувати Новий рік та Різдво!

Годинник

Дитяче РАДІО

Погода

Мини-чат
200

Поиск

Архив записей

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Друзья сайта
 • Управління освіти Прилуцької міської ради
 • Міський методичний центр
 • Міністерства освіти, науки, молоді та спорту
 • Усе про освіту
 • ЕЛЕКТРОННА РЕЄСТРАЦІЯ ДІТЕЙ


 • Copyright MyCorp © 2020
  Конструктор сайтів - uCoz
  Дизайн сделан студией ZeroParking