Неділя, 16.06.2019, 18:23
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Методичні перлини | Реєстрація | Вхід
Меню сайта

Педагогічна преса

Ел.реєстрація

Календар

Календарь
«  Червень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Наш опрос
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 42

Форма входа
Новичёк
Гості
18:23

Методичні перлини

Формування комунікативних умінь у дітей з особливими освітніми можливостями.

Для того, щоб у дітей з особливими освітніми можливостями збагачувався словник, насамперед мають розвиватися їхні уявлення про навколишній світ. Унаслідок удосконалення предметних дій і сприймання для дітей стають важливими предмети, виникає інтерес до них, водночас набувають значення слова, що позначають ці предмети, а потім і дії з ними.

Мовленнєві ситуації

Психологічним фактором становлення мовлення є потреба в комунікації: щось попросити, повідомити, запитати, поділитися враженнями.

  У методиці розвитку мовлення дітей з особливими освітніми можливостями прийняті дві основні форми роботи:

* розвиток мовлення на заняттях;

* розвиток мовлення в повсякденному житті.

 

  Добрий день, мої малята,

Мої хлопчики й дівчата.

   А чому такі сумні,

Усміхніться-но мені.

Психогімнастика з елементами пальчикової гімнастики.

   Уяви, що ти зайчик. Як прокидатимешся вранці? Як протираєш заспані очки (потирання очей), як розправляєш вушка (погладжування), як розминаєш лапки? Порозминаємо пальчики, як справжній лісовий зайчик (постукування пальчиками по столу, як барабан).

   Вправа «Кулька»

   В. п.: пальці обох рук зібрані пучкою і стикаються кінчиками.

1. «Надуваємо кульку»: надайте пальці такого положення, яке буває. Коли руки тримають мячик або кульку.

2. кулька лопнула»: пальці повертаються у вихідну позицію.

Пружну кульку я надую,

Мотузочок завяжу.

Ну, а потім її здую,

Всім цей фокус покажу.
 
 
«НА ГОСТИНИ ДО ЗАЙЧИКА»
 
        Мета: формування уявлення дітей про довкілля; розвиток пізнавального інтересу до тварин; удосконалення вміння виконувати конструктивні дії.
       Завдання:
     • учити викладати предмети з різних по­бутових матеріалів (камінців, бігудів, гумок) за наслідуванням і зразком;
     • учити дітей самостійно і творчо ви­користовувати знання й уміння, набуті ра­ніше;
     • удосконалювати правильну вимову звуків; • активізувати словниковий запас, мовну діяльність;
     • розвивати уяву, пам'ять, мислення;
     • розвивати координацію рухів, учити рухатися відповідно до характеру музики;
     • працювати над мовним диханням; • корегувати дрібну моторику рук;
     • сприяти розвитку творчості, спостереж­ливості; • формувати позитивне ставлення до кон­структивних дій;
     • виховувати доброзичливість;
     • забезпечувати емоційне задоволення під час спілкування.
      Матеріали: фланелеграф, ялинки, галя­вина, пеньки, м'які іграшки — заєць, ведмідь, лисичка, вовк, білка, їжачок; пробки, бігуді, шнурки, гумки, масажери, камінці, горіхи.
     Попередня робота: розповіді та читання казок; розглядання сюжетних і предметних картинок; театралізація казок; відгадування загадок; конструювання з різних побутових матеріалів; логоритміка; кінезіологічні впра­ви; пальчиковий ігротренінг.
     
      Хід заняття
      Дорослий До нас гості завітали,
                           Ой, як їх багато!
                           Гостям завжди раді,
                           Довго вас чекали.
     Скажемо гостям: «Добрий день!».
     Діти, чи любите ви казки?
    - Зараз я розповім вам казку. Відгадайте, про кого вона: Узимку біленький, улітку сіренький. Довгі вуха має і морквинку полюбляє. (Зайчик.)
    - А зараз слухайте казку.
   Пальчикова гімнастика
   Жив-був у великій хаті зайчик.
   Мав він довгі вуха і маленький хвостик.
   Рано-вранці прокидався і до сонечка тягнувся.
   Усміхався, мився з миски, витирався, чепурився, сні­дав, пив водичку.
   Знову до сонечка тягнувся, усміхався.
   Та раптом засумував...
   А я знаю, чому засумував зайчик. У нього сьогодні свято — день народження, і йому дуже самотньо. Давайте підемо до зайчика у гості.
   Самомасаж пальців пробками
   Черевички ми взуваємо
    І  у гості поспішаємо.
   Топі-топі-топі-топ,
   Ось прийшли ми — стоп.
   — Куди ми з вами потрапили? (У ліс.)
   Самомасаж пальців по вузлах на шнурках
    Ми у лісі опинились, 
    Звірів тут багато.
    По лісу ведмідь бреде,
    На галявині лисичка грається,
    Білка у дуплі сидить,
    За ялинкою вовк сховався.
    Під пеньком їжачок,
    Він скрутився у клубок.
    — Кого ми зустріли у лісі?
         Давайте згадає­мо. (Ведмедя, лисичку, білку, вовка, їжачка.)
    — Який ведмідь? (Великий, товстий.)
    — Яка лисиця? (Хитра,руда.)
    — Яка білочка? (Руденька, має пухнастий хвіст.)
    — Який вовк? (Злий, зубатий, сердитий, голодний.)
    — Який їжачок? (Колючий.)
     Дихальна вправа
     Цей ведмідь надумав кульку надувати.
     Він повітря набирає (вдих) і кульку надуває (видих) (3 рази).
    Артикуляційна гімнастика
     Лисичка-сестричка язичком своїм граєть­ся та забавляється.
     Язичок нам показала і сховала (3 рази ).
     Управо-вліво погойдала ( 3 рази).
     Підняла угору, опустила вниз (3 рази).
     Покарала неслухняний свій язик (Зрази).
     Знов його сховала. (Діти виконують вправи: «Голочка», «Маятник», «Чистимо зубки», «Неслухня­ний язичок».)
    Самомасаж долонь горіхами
     Білка горішки збирала.
     І кача вона горіх,
     Щоб він був кругліший всіх.
    Самомасаж пальців
    А вовк зубами скрегоче, щось бурмоче,
    Сердиться, кусається.
    Кусь-кусь, кусь-кусь, кусь-кусь.
    Самомасаж долонь масажерами
     А що робить їжачок?
     Він з клубочка розкрутився,
     Лапками займається:
     Миє лапки, витирає,
     Сушить, чистить, масажує.
     Щоб були чистіші та найкрасивіші.
     Ось як звірі розважаються, ось чим вони займаються.
     А де зайчик? Ми його зустрі­ли? (Ні.)
     Давайте пограємо у гру, яку лю­бить зайчик. Може, він почує, як нам весело, і прийде до нас.
     Логоритміка
    По дорозі зайчик біг
    І скакав: скік-скік.
    Присідав він і вставав.
    Раз — нагнувся, розігнувся.
    Два — присів і потягнувся.
    Три — в долоні три хлопки,
    Головою три кивки.
    А ось і зайчик наш з'явився.
    Давайте при­вітаємося з ним. (Доброго дня.)
    Зайчик. Доброго дня! Щось я змерз, да­вайте зігріємося.
    Кінезіологічна вправа
    Гріємо щічки, гріємо носик, оченята, ло­бик, вушка, шию, лапки.
    Весь зігрівся, ну й гаразд.
    Дорослий. Зайчику, діти знають, що в тебе сьогодні свято. Яке в нього свято? (День народження.)
    Давайте привітаємо зайчика з днем народження. (Вітаємо!)
    А що дару­ють надень народження? (Квіти, цукерки, іграшки.)
    Це все називається «подарунки».
    Давайте і ми зробимо подарунок зайчику. (Діти роблять квітки з бігу дів без зразка.)
    Які чудові квіти! Зайчику, ми тобі даруємо ці різнокольорові чарівні квіти!
    Зайчик. Які гарні! А як вони пахнуть! По­нюхайте їх.
    Дихальна вправа
    Нюхаємо квіти: вдих-видих (3рази).
    Пальчикова гімнастика
    Наші гарні квіточки розпускають пелюст­ки, тягнуться до сонечка.
    Вітерець гойдає їх. Наші гарні квіточки закривають пелюстки.
    А давайте подаруємо зайчикові іграш­ки. (Діти викладають із камінців іграшки по контуру.)
    Яку іграшку ти даруєш, Дени­се? (Будинок.)
    А з чого вона? (З камінців.)
    А що ти даруєш, Сашко? (Ялинку.)
    А з чого вона? (З камінців.)
    Ну що, зайчику, тобі по­добаються іграшки?
    Зайчик. Так, подобаються. Дякую, ма­лята!
    Дорослий .Ми трудились і втомились,
    І в садочок запізнились.
    Що робити? Як нам бути? Ви не знаєте, малята?
    А я знаю: треба потяг збудувати.
    Він нас швидко у садочок і домчить. (Діти будують потяг із гумок за зраз­ком.)
    Час в дорогу вирушати і на потяг поспі­шати. Давайте попрощаємося із зайчиком. (До побачення, зайчику! До нової зустрічі!)
    Де наш потяг? Ось він, тут! Усі місця свої займайте і в дорогу вирушайте.
    Логоритміка
    Потяг наш гудок подав: ту-ту.
    Біжить паровозик: чух-чух-чух.
    Гуде паровоз: гу-гу.
    А колеса стукотять: тук-тук-тук.
    І малята швидко у садочок мчать: чух-чух-чух!
Годинник

Дитяче РАДІО

Погода

Мини-чат
200

Поиск

Архив записей

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Друзья сайта
  • Управління освіти Прилуцької міської ради
  • Міський методичний центр
  • Міністерства освіти, науки, молоді та спорту
  • Усе про освіту
  • ЕЛЕКТРОННА РЕЄСТРАЦІЯ ДІТЕЙ


  • Copyright MyCorp © 2019
    Конструктор сайтів - uCoz
    Дизайн сделан студией ZeroParking